4. Uluslararası 7. Ulusal Kültürlerarası Hemşirelik Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz,

4. Uluslararası 7. Ulusal Kültürlerarası Hemşirelik Kongresi, 30 Kasım-2 Aralık 2023 tarihleri arasında, Kültürlerarası Hemşirelik Derneği, Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları işbirliği  ile gerçekleştirilecektir. İkinci kez çevrimiçi planlanan kongrenin dili, eş zamanlı çeviri seçeneğiyle, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Kongremizde tüm oturumlar iki gün boyunca tek salonda gerçekleşecek, üçüncü gün gelen bildiri sayısına göre birden fazla salonda eşzamanlı oturumlar yapılacaktır. 

Geçmişdeki kongrelerden farklı olarak oturumların sonunda, konuyla ilgili bildirilerin yer alacağı sözel bildiri oturumları planlandı. Bu yıl yine ilk kez yuvarlak masa oturumu tasarlandı. Yuvarlak masa oturumunda; Kültürlerarası Hemşirelik eğitimindeki sorunlar ve çözüm önerileri bu alanda dersler veren, çalışmalar yapan katılımcılar ile ele alınması planlandı.  

Kongre temaları ve oturumları arasında ilk kez afet kültürü,  sosyal medya ve çevre sağlığına kültürel yaklaşımlar gibi güncel konulara yer verildi.  Kongrede çok sayıda alanında uzman akademisyen ve klinisyen hemşirelerin bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşması hedeflendi. 

Kongre sonrasında özet ve tam bildirilerin yer aldığı e-kitap şeklinde tüm katılımcılara gönderilecektir. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında konuya ilgi duyan herkesi kongreye davet etmekten büyük mutluluk duyacağız.

Kongre Başkanları

Prof. Dr. Gülbu TANRIVERDİ, Prof. Dr. Ayişe KARADAĞ

Kongre hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.